PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY ÚVODNÍ STRANA KONGRESOVA TURISTIKA AKTIVNI DOVOLENA CIRKEVNI PAMATKY KOUZLO HRADU A ZAMKU LAZNE ZLATA PRAHA KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ USTECKY KRAJ MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Pondělí 01.06.2020
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba

Z Pusteven přes Radhošť do sedla Pindula

Z PUSTEVEN PŘES RADHOŠŤ DO SEDLA PINDULA
9 km, modrá značka

Mezi Pustevnami a Radhoštěm nejfrekventovanější hřeben Beskyd. Množství výhledů, nenáročná trasa s minimálními výstupy, v závěru prudké klesání.

Z Pusteven, od chaty Šumná, jdeme po modře značené trase, vlevo horní stanice sedačkové lanovky a vleků, přejdeme silnici a širokou kamenitou cestou mírně stoupáme okolo stanice Horské služby, Valašské koliby a dřevěných kiosků se suvenýry a občerstvením ke stylovému vyhlídkovému altánu "Cyrilka". Odtud výhledy na celé sedlo Pustevny, za ním Tanečnice, Čertův Mlýn, Kněhyně, rozložitý Smrk a s věží vysílače Lysá hora. Od rozhledny jdeme již po širokém hřebenu lemovaným zakrslými stromy a kosodřevinou. Asi po 1 km budeme stát u sochy pohanského boha Radegasta (kdo si sáhne na kulatou sponu jeho opasku a bude mít při tom nějaké přání, možná se mu splní). Vlevo odbočuje žlutá značka k chatě Skalíkova Louka. Cestou po hřebeni protneme na rozcestí Radhošť - hřeben zelenou značku mezi Dolní Bečvou a Trojanovicemi-Ráztokou a za nedlouho se dostaneme k horské chatě Radegast (stravování a ubytování). Odtud je to na samotný vrchol Radhoště 500 metrů.

Na vrcholu je dřevěná poutní kaple sv. Cyrila a Metoděje a vedle ní sousoší obou věrozvěstů od Albína Poláška (je autorem i sochy Radegasta). Z vrcholu můžeme vidět na jihu Vsetínské vrchy, Javorníky, Strážovské vrchy a Malou Fatru, na severu Jeseníky, Frenštát a Ondřejník, východním směrem je Kněhyně, Smrk a Lysá hora. Z vrcholu Radhoště scházíme prudce dolů okolo lyžařského vleku, vcházíme do nízkého bukového lesa s množstvím palouků a porostů borůvčí, les přechází v louku na mírnějším hřebeni, příjemné místo k posezení, před námi pohledy na Černou horu a za ní Rožnov. Kousek pod námi rozcestí Velká Polana, odbočujeme vlevo a vysokým bukovým lesem scházíme prudce dolů do širokého sedla, vystoupíme na malý vrchol Kaní a z něj serpentinou do sedla Pindula k hlavní silnici spojující Frenštát s Rožnovem. V sedle je Zbojnická koliba.Dopravní spojení:
Z Frýdku - Místku do Frenštátu vlakem, autobusem do Trajanovic-Ráztoky, sedačkovou lanovkou na Pustevny. Z Rožnova autobusem nebo autem přes Prostřední Bečvu na Pustevny.

Autem přes Frýdlant nad Ostravicí, Kunčice pod Ondřejníkem do Trojanovic a pak sedačkovou lanovkou na Pustevny (parkoviště u hotelu Ráztoka) nebo autem z Frýdku - Místku přes Frenštát, Rožnova, do Prostřední Bečvy a odtud výjezd na Pustevny (parkoviště na Pustevnách).

Ze sedla Pindula autobusem do Rožnova nebo Frenštátu, vlakem z Frenštátu přes Frýdlant nad Ostravicí do Frýdku - Místku. Parkoviště v sedle Pindula.


Zpracovali manželé Horečtí

LOKALIZACE

DALŠÍ INFORMACE: http://www.KCT-MSK.cz

AKTUALIZACE: Kateřina Krestová (Městské kulturní středisko) org. 56, 24.06.2008 v 10:59 hodin
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
    FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
      TURISTIKA